Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

mata wygłuszająca pod maskę

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez Enriquez
    Zamieszczone przez Przem78
    IMO maska się mniej nagrzewa co może wpłynąć na lakie
    przemo, nie pijesz więcej z nami :diabelski_usmiech
    Tak wiem znów przejmuję się losem kolejnego właściciela :P :diabelski_usmiech
    Pozdr. Przemek

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez Przem78
      a tak na poważnie to IMO maska się mniej nagrzewa co może wpłynąć na lakier.
      nie wiem co palisz...ale zmień dealera
      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

      Komentarz


      • #28
        Mnie ta goła blacha irytowała, zamówiłem i przy odbiorze auta już mi zamontowali. Myślę że "oprócz normalnego wyglądu" mata nie zaszkodzi a może tylko przynieść korzyści (np: zimą). 100wka to nie jest żaden wydatek, więc przy odbiorze nówki można sobie pozwolić.
        O3 RS TSI DSG

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez Przem78
          Zamieszczone przez ELM0
          Ciekawe czy poczuje różnicę

          Poczujesz 3 różnice

          - w portfelu podczas zakupu
          - jak otworzysz maskę powiesz ale zaj*****cie wygląda :P
          - + 5 pkt do lansu na dzielni podczas uzupełniania płynu

          a tak na poważnie to IMO maska się mniej nagrzewa co może wpłynąć na lakier.
          Dobre dobre

          [ Dodano: Czw 13 Mar, 14 17:59 ]
          Założona. Ale teraz kozak jestem :diabelski_usmiech
          Octavia III Combi 1.4 TSI Brąz Topaz

          Komentarz


          • #30
            ja wczoraj u siebie założyłem matę - różnicy nie widzę w głośności żadnej, w nagrzewaniu pewnie też nie, ale po otwarciu maski jest dużo milej i to się liczy!
            Jeśli pomogłem - kliknij "pomógł" ! Pozdrawiam

            Komentarz


            • #31
              Na pewno z matą nie będzie tak szybko oddawał ciepła, w zimie to będzie odczuwalne szczególnie, co do wyciszenia może jest jakiś minimalny efekt
              Zamówiona (19.12.2013)
              Wyprodukowana (25.03.2014)
              Odebrana (14.04.2014)
              OCTAVIA III Kombi 1.4 TSI Beż Cappuccino +Ambition+Amazing+Pakiet chrom+Sunset+inne dodatki

              Komentarz


              • #32
                a ja czekam na matę... będzie jutro...
                Zamówiona (12.12.2013)
                Zakończona produkcja (24.02.2014)
                Odebrana (14.03.2014)
                OCTAVIA III Liftback 1.4 TSI

                Moja długo wyczekiwana perła

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez Przem78
                  a tak na poważnie to IMO maska się mniej nagrzewa
                  Niestety to prawda. Ze śniegiem na masce pod którą jest izomata można jechać bardzo długo.

                  Komentarz


                  • #34
                    Zamieszczone przez yunior81
                    Zamieszczone przez Przem78
                    a tak na poważnie to IMO maska się mniej nagrzewa
                    Niestety to prawda. Ze śniegiem na masce pod którą jest izomata można jechać bardzo długo.
                    To źle czy dobrze
                    Octavia III Combi 1.4 TSI Brąz Topaz

                    Komentarz


                    • #35
                      Ja założyłem tylko i wyłącznie ze względów estetycznych. Z drugiej strony to trochę obciach, że auto wypuszczają bez tej maty, chociaż tak szczerze, poza względami estetycznymi nic ona nie daje - no może trochę w dieslu. A tak na marginesie mam jeszcze Polo 9N z 2002 podstawka i mata była w serii.

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez ELM0
                        To źle czy dobrze
                        To znaczy że spełnia swoje zadanie

                        Ja założyłem tylko i wyłącznie ze względów estetycznych.

                        Co izomata ma wyciszyć to nie wiem ale silnika na pewno nie wycisza

                        Jako użytkownik MPI mógłbym się na to nabrać ale w TSi ........ :twisted:

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez yunior81
                          Zamieszczone przez ELM0
                          To źle czy dobrze
                          To znaczy że spełnia swoje zadanie

                          Ja założyłem tylko i wyłącznie ze względów estetycznych.

                          Co izomata ma wyciszyć to nie wiem ale silnika na pewno nie wycisza

                          Jako użytkownik MPI mógłbym się na to nabrać ale w TSi ........ :twisted:
                          Ja założyłam dzisiaj zdecydowanie lepiej wyglada
                          Zamówiona (12.12.2013)
                          Zakończona produkcja (24.02.2014)
                          Odebrana (14.03.2014)
                          OCTAVIA III Liftback 1.4 TSI

                          Moja długo wyczekiwana perła

                          Komentarz


                          • #38
                            A takie dodatkowe pytanie do tych co już mają matę, ja mam matę oryginalną w Seacie Leonie, ale Leon ma też obudowe na silniku więc wysoka temperatura nie trafia bezpośrednio na matę. W Skodzie matę mają tylko diesle i mocne TSi (1.8 i RS) wlaśnie one mają również obudowy na silnikach. Trochę się obawiam czy za blisko nie sięga do silnika? Czy nie podtopi się troche???Moj kolega w Astrze ma taka mate z dodatkowa izolacja termiczna w okolicach silnika i wlasnie nie ma nie ma obudowy na silniku.
                            Zamówiona (19.12.2013)
                            Wyprodukowana (25.03.2014)
                            Odebrana (14.04.2014)
                            OCTAVIA III Kombi 1.4 TSI Beż Cappuccino +Ambition+Amazing+Pakiet chrom+Sunset+inne dodatki

                            Komentarz


                            • #39
                              Dziwię się że taki długi wątek na temat przydatności maty pod maską silnika. Moim zdaniem powinna być zamontowana w każdym samochodzie. Zawsze będzie spełniać swoją rolę, zarówno w zimie (mniejsza utrata ciepła), jak i w lecie , mniejszy hałas na zewnątrz i wewnątrz. Jeżeli takowej niema to tylko ze względu na cięcie kosztów.
                              W mojej Octavii 2.0 z 2000r. taka mata jest zamontowana fabrycznie. W środku jest bardzo cicho, a czasami zdarza się jechać po placu gdzie dużo przechodniów, zauważają samochód dopiero z odleglości około 2÷3 metrów, co świadczy o ciszy na zewnątrz.
                              Jeżeli wogóle jest myśl montować czy nie montować, to poprostu montować w miarę jak najszybciej.

                              Komentarz


                              • #40
                                Zamieszczone przez Marian 2
                                a czasami zdarza się jechać po placu gdzie dużo przechodniów, zauważają samochód dopiero z odleglości około 2÷3 metrów, co świadczy o ciszy na zewnątrz.
                                I z pewnością to zasługa cienkiej szmatki pod maską. A robiłeś próby bez??
                                Ja w swoim 1.8TSI nie miałem szmaty i niektórzy orientowali się, że jadę dopiero jak byłem metr od nich. Co by było, jakbym założył matę?
                                Zorientowali by się pewnie, że jadę, jakby przewalili mi się przez maskę!

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez Marian 2
                                  Zawsze będzie spełniać swoją rolę, zarówno w zimie (mniejsza utrata ciepła), jak i w lecie , mniejszy hałas na zewnątrz i wewnątrz.
                                  Ciekawa teoria.....

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    odświeżymy temat: pod wyciszenie ori wykleiłem dodatkowo "pustki" matą GMS 05. jeśli ktoś chciałby mieć zeskanowane szablony do wycięcia, to mogę powalczyć na skanerze A3
                                    od razu uprzedzam, że nie potrafię odpowiedzieć na pytania typu: czy pomaga, czy jest ciszej, po co w ogóle, itp. jest zrobione i już
                                    na pewno maska doważyła się i na ramieniu zawiasu jest to odczuwalne, oraz zamykanie stało się teraz "pewniejsze" - blachy zyskały na sztywności w pewnym sensie.
                                    ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                                    105L'84; mondeo'97; atos'02; a3'01; O3'14

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X